Cechy różniące człowieka od zwierząt

Pobierz

-brak owłosienia na całym ciele, sierści.. -pionowa postawa.. Najważniejsze z nich to pewne cechy budowy ciała, procesy fizjologiczne zachodzące w org.. i więcej nic nie wymyśle.Tylko ludzie potrafią wytwarzać skomplikowane urządzenia i za ich pomącą przekształcać swoje otoczenie.. pionowa postawa ciała .. odpowiedział (a) 12.09.2010 o 21:39: -przeciwstawny kciuk.. dziedziczności cech po rodzicach i po przodkach.figureout.. nie ma pazurów.. ale niestety zabrakło mu jej i niestety chyba juz nie da się uniknąc ociepenia klimatu .Cechy: - odróżnianie dobra od zła - wolna wola - wygląd zewnętrzny - wrażliwość - uczuciowość - inteligencja Sory jeżeli za mało.1.. 2008-10-07 19:12:50; Jakie cechy zwierząt możemy przenieść na ludzi?. poleca 17% 31 głosów.. tylko innymi xdd.. Człowiek, podobnie jak większość zwierząt, ma dwuboczną symetrię ciała.. Jako organizm biologiczny wykazuje wiele cech występujących u innych przedstawicielu świata zwierząt.. Zmarły niedawno myśliciel i działacz katolicki Jean Vanier (bardzo piękna postać) powiedział kiedyś : "Człowiek chce więcej możliwości, władzy, więcej pieniędzy, ciągle więcej, więcej, więcej .Download "Uczeń: opisuje cechy różniące człowieka od innych zwierząt wyjaśnia, na czym polega homeostaza"- odróżnianie dobra od zła - wolna wola - wygląd zewnętrzny - wrażliwość - uczuciowość - inteligencjaZobacz 3 odpowiedzi na pytanie: wymień cechy które wyróżniają człowieka ze świtem zwierzątzłowiek jest częścią przyrody..

2015-03-16 21:25:04; cechy różniące człowieka od zwierząt?

Zwierzęta jako organizmy heterotroficzne muszą pobierać gotowe substancje organiczne, które następnie przetwarzają i dostarczają do każdej komórki swego ciała, gdzie w wyniku przemian metabolicznych stają się budulcem lub źródłem energii, względnie pełnią funkcje regulacyjne.. -bardziej rozwinięty mózg.. Proszę czekać.Chodzenie - człowiek chodzi na 2 nogach a zwierzęta na 4 Pomysłowość - człowiek jest bardziej pomysłowy od zwierzęcia widzenie kolorowe - w odrużnieniu do zwier…odpowiedział (a) 14.09.2010 o 18:55. ale my też jesteśmy zwierzętami xdd.. mówi 2. myśli racjonalnie (wiadomo zwierzęta też myślą, ale chodzi tu o takie konkretne rozumowanie) 3. wyprostowana poza ciała miałam to kiedyś na hist.. Dotyczy ona równiez budowy wewnętrznej.. Owłosienie ludzkiego ciała określa się jako szczątkowe.odpowiedział (a) 05.09.2011 o 19:39. umiejętność mowy .. Jego chwytne ręce są wyjątkowo sprawne, umożliwiają posługiwanie się narzędziami i wykonywanie bardzo precyzyjnych ruchów.. -zdolność mowy.. Treść.. Jed­ną z pod­sta­wo­wych róż­nic mię­dzy ludź­mi a zwie­rzę­ta­mi jest zakres, w jakim ludzie wyko­rzy­stu­ją swo­ją wie­dzę i tech­no­lo­gię.człowiek posiada wyobraźnie w przeciwieństwie do zwierząt ..

2010-10-07 20:24:06; Wypiszcie cechy zwierząt.

zaawansowane umiejętności poznawcze.. lepiej rozwinięty mózg umożliwia np. granie na gitarze itp. mniej owłosione ciało :D.Wymień cechy biologiczne i psychologiczne różniące człowieka od zwierzęcia 2 Zobacz odpowiedziPodczas gdy wiele zwierząt, takich jak lew czy baranek, służy do przedstawiania niebiańskiej rzeczywistości, artyści wybrali także różne zwierzęta na świecie, aby ucieleśniały ludzkie cechy - na dobre i na złe.. ok. człowiek.. jest mądrzejszy.. 2010-09-06 18:19:21; Jakie są wspólne cechy przedstawicieli królestwa zwierząt?. Okazuje się, że naturalne nawyki wielu stworzeń stały się łatwymi metaforami dla upadłej ludzkiej natury.- klatka piersiowa - spłaszczona grzbieto - brzusznie - kończyna górna - znacznie większy zakres ruchów niż u małp i istot przedludzkich; kciuk w pełni przeciwstawny - kończyna dolna - funkcja podporowa (trzy punkty podparcia, stopa niepłaska), palce skrócone, paluch nieprzeciwstawnyWymień charakterystyczne cechy zwierząt żyjących na pustyni 2012-12-31 16:10:24; Poda mi ktoś cechy tych zwierząt?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt