Opis prognozy pogody po niemiecku

Pobierz

Tylko żeby chodziło to o dzień tygodnia wtorek.Das Wetter ist heute so schön - pogoda dzisiaj jest naprawdę ładna.. Z Fiszkoteką opowiesz, jaka jest pogoda po niemiecku bez żadnych kłopotów!. -5 Grad) aber es weht ein starker Wind.- Powietrze jest po burzy szczególnie przyjemne.. die Abkühlung - ochłodzenie.. Temperatura wynosi ok. 15 stopni.Opis pogody po niemiecku.. Warto znać garść słówek i zwrotów, by ułatwić sobie tak zwany networking.. Przydatną funkcją, obecną na Fiszkotece, jest możliwość odsłuchu niemieckich słówek czy zdań, co znacznie upraszcza naukę wymowy.Tłumaczenie słowa 'prognoza pogody' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.Wettervorhersage {f.} Po pięciu sekundach masz SMSa z dokładną prognozą pogody dla tego miasta.. 6.Prognoza pogody :] - przykładowa prognoza pogody na dwa tygodnie ;-) Witam Państwa serdecznie , niestety dzisiaj nie mam dobrej nowiny ….. - Burza mija przechodzi.. Pogoda2.. Zadania z lekcji i jeszcze więcej.. Serdecznie zapraszam do nauki.. topnieć - schmelzen.. Oczywiście pogoda!. Czy ktoś widział prognozę pogody Laut dem Wetterbericht soll es die ganze Woche regnen.. Opis pogody po niemiecku.. Jezyk Niemiecki Podstawy Pogoda Youtube .. Es sieht nach Regen aus - zanosi się na deszcz.. Es ist schön draußen./ Na zewnątrz jest ładnie; Es sind 24 Grad heute./ Dzisiaj jest 24 stopnie..

Opis pogody po niemiecku.

upalne lato - heißer Sommerprognoza pogody - tłumaczenie na niemiecki oraz definicja.. die Sonne - słońce der Mond - księżyc der Himmel - niebo die Wolke - chmura der Stern - gwiazda.. Każdego ekscytuje i na każdego z nas wpływa, dlatego też warto znać słówka i zwroty związane z pogodą.. Dziś jest zimno.. deszcz - der Regen.. Der m. błyskawica - der Blitz.. mróz - der Frost.Opis prognozy pogody po niemiecku oraz tlumaczenie Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Na końcu tradycyjnie dwa przysłowia, a także zadania.. Jest wietrznie, mglisto i pada deszcz.. "- należy do podstawowych pytań na egzaminach językowych.. Słownictwo tematyczne w języku niemieckim do działu Pogoda.prognoza pogody - die Wettervorhersage / der Wetterbericht; relacjonować - berichten; uspokoić się, ustać (o deszczu, burzy) - nachlassen1.. Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest.Opis pogody po niemiecku.. Pogoda4.. Krótki opis pogody i tłumaczenie na Polski.. LEKCJA 16. pogodny dzień - sonniger Tag.. - Wetterbericht, Wettervorhersage, Wetterprognose, WettervoraussageJaka jest pogoda po niemiecku Chcesz wiedzieć, jak powiedzieć po niemiecku ciepło, chłodno, deszczowo, pochmurno, upalnie?. Co jest najczęstszym tematem rozmów?.

Oto prognoza pogody.

Chodzi mi o opis każdej pory roku osobno np.Lata i 4 zdanie opisu że na przykład że jest ciepło świeci słońce że są wakacje i tak dalejDas Wetter - pogoda - ćwiczenia z lekcji.. Tematy związane z pogodą to niewinny i ogólnie przyjęty "pretekst" do rozpoczęcia small talku przy okazji różnych spotkań biznesowych, czy towarzyskich.. latem jest ciepło - im Sommer ist es warm zimą jest zimno - im Winter ist es kalt.. - jaka jest dzisiaj pogoda.. tęcza - der Regenbogen.. Żeby odpowiedzieć na pytanie o pogodę, można zacząć zdanie od "es ist", czyli "jest".. Pogoda1.. Coś w tym stylu.. Szukuję się nam dosyć poważna zmiana pogody , słońce schowa się za chmurami ,temperatura znacznie spadnie i sięgać będzie około 5 stopni celcjusza.. Pogoda5.. die Wetterverschlechterung - pogorszenie pogody.. Jakie słówka mogą się przydać do small talku o pogodzie?Jeśli to ma być prognoza pogody na dziś to proszę: Es regnet - pada deszcz Die sonne schneit - świeci słońce Es ist winding - wietrznie Es ist sonnig - słonecznie Es ist warm - ciepło Es gibt regen - jest dzeszcz Der Himmel ist wolkenlos/bewolkt - Niebo jest bezchmurne/zachmurzone To wszystko :) Liczę na najlepszą odpowiedź To wszystko jest dobrze.Język niemiecki \ Das Wetter (pogoda) Das Wetter (pogoda), test z języka niemieckiego Słowka i zdania..

Pogoda po niemiecku opis.

Opublikowano 7th February 2014, autor: Monika Łączna - Wilke - Niemiecki z Pasj .odpowiedział (a) 26.05.2009 o 19:32.. Zapraszamy do nauki!. Das Wetter ist schlecht heute./ Dzisiaj jest brzydka pogodaOpisywanie zimowej pogody: es ist kalt - jest zimno; es ist glatt - jest ślisko; es ist frostig - jest mroźnie; es schneit - pada śnieg, śnieży; Pytanie po niemiecku o pogodę: wie ist die Wettervorhersage?. weronika556 weronika556 10.09.2013Przykładowy opis pogody po niemiecku.. Uczucie zimna spotęguje silnie wiejący .. Pozdrawiam :)Z tego powodu przygotowałem dla Ciebie sprawdzoną i krótką listę najpotrzebniejszych słówek i zwrotów związanych z pojęciem pogoda po niemiecku.. Pogoda3.. Wie ist es draußen?- jak jest na zewnątrz.Pogoda po niemiecku: zwroty.. 33 pyta .Tłumaczenie w kontekście "prognoza pogody" po niemiecku: A teraz krótka prognoza pogody po angielsku dla alpinistów w Himalajach.Po lekcjach gramatyki, czas na bardzo praktyczny temat.. Poniżej znajdziecie słownictwo dotyczące stanu pogody oraz niemieckie zwroty używane w telewizyjnych prognozach.. Może mi ktoś napisać opis każdej pory roku po j niemiecki.. ulewny deszcz - starker Regen..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt