Skutki 2 wojny światowej polityczne

Pobierz

Dalsze osłabienie Anglii i Francji (rozpad imperiów kolonialnych).. 1) zmiany terytorialne: - rozpad Austro-Węgier, utrata 13% terytorium przez NiemcySkutki polityczne, społeczne i gospodarcze I wojny światowej.. Kryzys kolonialny ( emancypacja lub jej początek u wielu państw kolonialnych jak Indie, Wietnam, Indonezja, Egipt itp) Rozwój komunizmu w mniej rozwiniętej części globu ( np. azja płd.-wsch.) Zniszczenia infrastruktury, ekonomii wielu krajów.II wojna światowa.. Wymień skutki II wojny światowej.Przyczyny i skutki I wojny światowej.. Walki ro.Społeczne skutki I wojny światowej.. Muszę napisac prace pt. "skutki społeczne 2 wojny światowej".Czy ktos mógłby chociaż w skrócie mi je przyblizyć?. Ta wojna była jak dotychczas największym konfliktem zbrojnym w dziejach świata.. Wzrost mocarstwowości Stanów Zjednoczonych i związku sowieckiego.. 0 1 03.06.2014 o 15:38 rozwiązań: 1 .Skutki II wojny światowej dla Polski.. Stronami konfliktu był blok państw utworzony wokół III Rzeszy Niemieckiej, Włoch i Japonii.. II wojna światowa.. Wiele skutków (zmiany granic i stosunków narodowościowych, różnice w tempie i sposobie odbudowy zniszczeń) trwa do dziś.. PozdrawiamTemat 10. na6 > Polski, Historia, Geografia, WOS, Angielski, Opracowania tematów .. Gospodarcze skutki II wojny światowej.II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku)..

Skutki II wojny światowej.

Funkcjonowanie do 1989 r. porządku jałtańskiego.. śmierć wielu milionów ludzi.. Błagam niech ktos mi pomoże.. Typ materiału: Lekcja z EpodręcznikaI wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Przyczyny wybuchu II wojny światowej, 2.. Dowiem się, jak zmieniły się działania zbrojne podczas II wojny światowej i jaki był bilans strat ludności.. W trakcie działań na różnych frontach II wojny światowej zginęło od 15 do 19 mln żołnierzy, 3 mln uznano za zaginionych.. Około 35 mln odniosło rany.. Zmniejszenie roli Europy w świecie.. Skutki II wojny światowej.. w wyniku II wojny światowej.Skutki POLITYCZNE II wojny światowej w punKtach.. - Chiny i Indie zaczęły dynamiczny wzrost ekonomiczny dopiero po II wojnie światowej.. Życie utraciło 50 milionów osób, z tej liczby 20 milionów było ofiarami terroru i ludobójstwa.Witam.. Działania wojenne prowadzono w Europie, Afryce i Azji.. Polub to zadanie.. Niemal całkowicie zmieniły się granice w Europie środkowej, południowej i wschodniej..

Walka o wpływy polityczne.

Sama I wojna przyniosła państwom europejskim zniszczenie i śmierć milionów ich obywateli.. Druga Wojna światowa to zdecydowanie największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w historii, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945.. Rywalizacja mocarstw o kolonie.. Przemieszczenia i migracje ludności w latach .. Skutki ekonomiczne.. Na wypadek terytorialno-politycznego przekształcenia terytoriów należących do państwa polskiego, sfery interesów Niemiec i ZSRR będą rozgraniczone w przybliżeniu przez linię Narew-Bug-Wisła-San.. Proszę o wyjaśnienie wszystkiego w punktach, maja to być skutki polityczne, bo w necie wszystko jest ale nie konkretnie polityczne.. Poznam skutki społeczne wojny i zrozumiem skalę strat w kulturze.. Dla niektórych państw jej wynik był jednak korzystny, ze .Skutki I wojny światowej - Skutki I wojny światowej - historia 2 wojny światowej - Geneza I wojny światowej 7 - Zakończenie II wojny światowejSpołeczne skutki II wojny światowej.. Badacze z UE udokumentowali historyczne następstwa polityki aliantów podczas II wojny światowej..

A) Tragiczny bilans wojny.

Pod broń powołano ok. 110 milionów żołnierzy.. bezpośrednie skutki II wojny światowej: następstwa polityczne: następstwa społeczne: następstwa kulturalne : W wyniku II wojny światowej osłabła pozycja Wielkiej Brytanii i ;Trwająca sześć lat ii wojna światowa przyniosła ogromne straty ludnościowe, gospodarcze i społeczne w konflikt zostało zaangażowanych 61 państw.. Obszar działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu, wyspy Oceanii i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w .Zasób składa się z krótkiej informacji o zakończeniu I wojny światowej, osi czasu, czarno-białej fotografii: Podpisanie zawieszenia broni po I wojnie światowej oraz ćwiczenia interaktywnego wyjaśniającego dlaczego Ferdynand Foch podpisywał warunki zawieszenia broniDecyzje polityczne i konsekwencje II wojny światowej.. W 1950 roku ich gospodarki były mniejsze od gospodarki Wielkiej .Najstraszniejsza i najbardziej okrutna ze wszystkich wojen - te słowa towarzyszą nam nie tylko przy kolejnych rocznicach wybuchu II wojny światowej.. Polacy powracali na ziemię ojczystą, jak i przesiedlano obcokrajowców z ziem polskich, którym kierowało Ministerstwo Ziem Obiecanych do Spraw Repatriacji Niemców..

Do niezliczonych skutków II wojny światowej należą: 1).

Wojna i okupacja spowodowały istotne zmiany w strukturze społeczeństwa polskiego.. Najważniejszymi przyczynami wybuchu I wojny światowej było: 1.. Skutkami tego.Bilans strat ludności: żołnierze i cywile.. Niemcy i Rosjanie wywłaszczyli lub upaństwowili wielki przemysł, zrujnowali lub wymordowali polską burżuazję i ziemiaństwo.. ;) Odpowiedz.. Konsekwencje polityczne (po wojnie) A) w Europie: - przesunięcie Polski (granice oparte o Odrę i Nysę Łużycką na .Skutki społeczne, gospodarcze i polityczne II wojny światowej.. liczba ludności zamieszkujących Europę - olbrzymi spadek liczby ludności, w wyniku działań wojennych śmierć poniosło ok. 10 mln żołnierzy.Bilans ofiar uległ powiększeniu w wyniku epidemii grypy, zwanej hiszpanką.9.. Zamach na austriackiego następcy tronu Franciszka Ferdynanda.. Chociaż oficjalnie Polska jest wymieniana wśród państw, które zwyciężyły drugiej wojnie światowej, ogromne straty zarówno wśród ludności, jak i terytorialne oraz materialne powodują, iż nasze państwo było jednym z najbardziej poszkodowanych w skutek tego konfliktu na świecie.Polityka i Rząd (127495) Polityka i Rząd (127495) Wszystkie (127495) Aktualne wydarzenia (10740) Gospodarka (3531) Parlament (2835) Partie i .. Wraz z eksterminacją Żydów hitlerowcy osłabili kapitał prywatny i drobnomieszczaństwo.DZIAŁ " ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ" Skutki II wojny światowej 1.. W konflikt zaangażowanych było 61 państw.. Przygotuj skutki II wojny światowej w aspekcie: * politycznym, * gospodarczym, * kulturalnym i społecznym, oddzielnie, dla Europy, świata i Polski .Skutki polityczne W wyniku I wojny światowej upadły trzy europejskie cesarstwa (Rosja, Niemcy, Austro-Węgry), a znaczenie zyskała Wielka Brytania, Francja i USA.. Poza zamianami demograficznymi NIC nie przychodzi mi do głowy.. 4.SKUTKI.. 1 ocena | na tak 0%.. 2).II wojna światowa była jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w dziejach świata.. Przygotowana bibliografia liczy ponad 1600 pozycji, w tym między innymi ważne źródła amerykańskie, poświęconych powojennym stosunkom Europy i Ameryki z krajami bloku wschodniego.Skutki II Wojny Światowej.. Straty żołnierzy poniesione..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt