Antygona jako bohaterka heroiczna

Pobierz

poleca 85% 941 głosów Treść Grafika Filmy Według słownika języka polskiego tragizm to nieunikniony konflikt pomiędzy równorzędnymi racjami.. Przedstawienie postaci: córka Edypa i Jokasty, siostra Ismeny, Eteoklesa i Polinejkesa, pochodzi z rodu Labdakidów, siostrzenica Kreona, narzeczona Hajmona.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Jest wszakże jeszcze bardzo młoda, chciałaby zakosztować życia u boku swego narzeczonego, niespieszno jej do Hadesu.. rozprawka.. Kreon reprezentuje tyranię i konformizm.. Antygona to młoda dziewczyna.. Zwraca uwagę jej ostrożny chód, ciągła czujność, rozwlekły sposób mówienia.. Chce ponieść sama konsekwencje za swój czyn.. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się własne życie.Jan 9, 2021Bohaterka stoi przed problemem niemożliwym do rozwiania w korzystny dla niej sposób.. "ANTYGONA"Sofokles typowy dramat antyczny, najczęściej grywany, ponadczasowy, zwarty główni bohaterowie wyraźnie zarysowani, każdy z nich ma swoje racje ANTYGONA bohaterka heroiczna KREON bezduszny władca Bardzo chce pogrzebać brata, tak nakazują jej względy religijne oraz bliskie z nim pokrewieństwoAntygona bohaterka bliska czy daleka?.

Tytułowa bohaterka znalazła się w sytuacji bez wyjścia.

W rozmowie .. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. To załamanie nadaje jej monumentalnej postaci ludzkie rysy.Antygona sprzeciwia się i z pogardą odrzuca pomoc siostry.. Poniżej kilka przykładów.. Antygona- bohaterka tragedii Sofoklesa, postać tragiczna i heroiczna- charakterystyka ściągaj 0 60% 42 głosy Tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa, Antygona, wywodziła się z przeklętego przez bogów rodu Labdakidów.. AntygonaAntygona to dzieło o charakterze uniwersalnym niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że nad losem Labdakidów ciążyło Fatum.Antygona reprezentuje postawę heroiczną i bunt, nonkonformizm.. Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na .Plik antygona jako bohaterka heroiczna.pdf na koncie użytkownika mchappelle1 • Data dodania: 19 mar 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona - główna bohaterka utworu .. Pochodzi ona z przeklętego rodu Labdakidów, była owocem kazirodczego związku Edypa z własną matką.. O wyglądzie zewnętrznym bohaterki powściągliwy zwykle .Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem ..

Tezę potwierdza fakt, że bohaterka pochodzi z przeklętego rodu Labdakidów.

Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona…Wypracowania Sofokles "Antygona"Opisy wypracowań:Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Jej istotą jest konflikt tragiczny, który dotyczy głównego bohatera.Antygona to dzieło o charakterze uniwersalnym niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie.. Jeden z najstarszych, obok komedii, gatunków dramatu.. ŚredniowieczeNatalia Lwowna pracuje początkowo w obozowym biurze rachmistrzów.. Jeżeli Antygona pochowa brata, zostanie skazana na śmierć, natomiast jeśli tego nie zrobi, ściągnie na siebie gniew i klątwę bogów.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona…‎ Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem .. Więzy rodzinne spełniają ważną rolę w naszym życiu.. Starożytność Hektor - uznany za najszlachetniejszego i najbardziej dzielnego uczestnika wojny trojańskiej, Antygona - miała odwagę przeciwstawić się systemowi państwowemu i społeczeństwu, aby pochować swojego brata..

Jak wiadomo bohaterka była w dość młodym wieku, co tłumaczy jej porywcze zachowanie.

Obie postacie możemy nazwać postaciami tragicznymi, choć tytuł bardziej eksponuje tragedię Antygony.. Żeby dobrze zrozumieć akcję dramatu, dobrze jest zapoznać się najpierw z dziejami rodu nie ujętymi w treści dzieła.Antygona usłyszawszy wyrok przeżywa chwile prawdziwego załamania.. Bohaterka udowodniła nam, że do końca powinniśmy być wierni swoim przekonaniom, bez względu na czekającą nas karę.. Dla Antygony tą najważniejszą wartością była miłość do brata.Antygona jest postacią tragiczną.. antygona; rozprawka; bohaterka; bliska; daleka; zadanie dodane 18 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika inka16022 (0) [Szkoła podstawowa] edycja 18 listopada 2010 przez użytkownika -KaI-To dzieło o charakterze uniwersalnym - niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie.. Każda podjęta decyzja będzie dla niej zgubna.Sofoklesowa "Antygona" jako przykład urzeczywistnienia Heglowskiego ideału bohatera narodowego ..

To klątwa dyktowała bieg zdarzeń, z czego Antygona zdawała sobie sprawę.Antygona jako bohaterka tragiczna.

Jest antagonistką (przeciwniczką) Kreona.Antygona - postać tragiczna Postać Antygony jest swoistym wzorem postawy życiowej dającej spokój i wewnętrzną harmonię.. Bohaterka w tym momencie pokazuje jak bardzo kocha swojego brata.. Odrzucając pomoc swoich bliskich i pozostawiając siebie samą.. W łagrze chodzą słuchy, że pracę w biurze zawdzięcza chorobie serca, mówi się też o tym, że rozstrzelano niegdyś jej ojca.. Będę starała bronić tezy, że Antygona to postać tragiczna.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona".…Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.Antygona jest główną bohaterką tragedii Sofoklesa.. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się własne życie.. 0 głosów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt