Zadania układu smarowania

Pobierz

W dotychczasowej praktyce układy te znalazły zastosowanie w hutach żelaza i stali oraz metali kolorowych, w urządzeniach kopalń odkrywkowych .Podstawowe zadania układu olejowego: smarowanie i napęd serwomotorów układu regulacji spełnia układ główny przedstawiony na rysunku 3.. Obieg cieczy wymusza pompa wody znajdująca się przy silniku, której wirnik wnika do jego wnętrza, gdzie rozpoczyna obieg cieczy.. Układ smarowania silnika spalinowegoJego celem jest połączenie kilku czynników: Nasmarować części, aby zmniejszyć zużycie ich powierzchni podczas tarcia; Chłodne gorące części; Oczyść powierzchnię części z małych wiórów i osadów węglowych; Zapobiegaj utlenianiu elementów metalowych w kontakcie z powietrzem;Budowa, rozwiązanie i zadania układu smarowania (olejenia).. W silnikach czterosuwowych układy smarowania można podzielić na dwie grupy.. Modernizacja ukladu sterowania transportem medium na linii dozowania; Techniczne rozwiązanie zapewniające komfort cieplny w budynku pasywnym; Rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia; Europejski Fundusz Społeczny jako rozwiązanie wspierające zatrudnieniePraca magisterska na temat Budowa, rozwiązanie i zadania układu smarowania (olejenia).. Jakie są podstawowe różnice między .Zmniejszenie tarcia pomiędzy współpracującymi częściami jest podstawowym zadaniem układu smarowania..

Temat: Obsługa układu smarowania silnika.

Film olejowy , sprawia , że kontakt współpracujących elementów.. 2) Zmniejszenie oporów tarcia - lepkość oleju jest parametrem odpowiedzialnym za trwałość filmu olejowego i opory tarcia.. Olej filtrowany jest przez filtr oleju, a w silnikach bardziej wysilonych, chłodzony w chłodnicy oleju.. To avoid this, cancel .Żaden układ smarowania, niezależnie od swojej konstrukcji, nie będzie działał dobrze, jeśli silnik jest w słabym stanie.. W warunkach normalnej pracy główna pompa olejowa 4 napędzana przez turbinę tłoczy olej pod ciśnieniem 2 MPa do układu regulacji 12 oraz do smarowania i chłodzenia łoŜysk.Rodzaje układów smarowania.. Potrzeba ta wynika z ciągłej pracy części zespołu w warunkach zwiększonego obciążenia mechanicznego (na przykład podczas pracy silnika wał korbowy obraca się w sposób ciągły, a tłoki w cylindrach wykonują ruch posuwisto .Zadania układu chłodzenia Przypomnijmy, że zadaniem układu chłodzenia jest utrzymywanie optymalnej temperatury pracy silnika spalinowego, niezależnie od warunków pracy, poprzez odebranie części wytworzonego w nim ciepła przez czynnik chłodzący.. Układ może zapowietrzyć się zarówno przy niedoborze płynu i jego dolewce, jak i przy wymianie.. Zadaniem układu olejenia w silniku jest doprowadzenie oleju do wszystkich punktów wymagających smarowania oraz zapewnienie takiego ciśnienia tego oleju, które jest niezbędne do wytworzenia warstewki oddzielającej współpracujące części.Zadania układu smarowania..

Cel zadania: Poznanie zasad dokonywania .

Jeśli redukujemy tarcie w silniku spalinowym, mniej energii kinetycznej układu korbowo-tłokowego zamienia się na ciepło, a więcej na pracę użyteczną.Układ smarowania Seria HSGLA to układ smarowania do maszyn przemysłowych, takich jak frezarka z łożyskami, frezarki, urządzenia przemysłowe.Układ smarowania suchej miski olejowej.. W zależności od warunków i materiałów, z którymi pracują smarowane maszyny — pompy będą się różnić.. W zastosowaniach sportowych stosuje się często układ z tzw. suchą miską olejową.. 3) Zabezpieczenie przed rdzewieniem i korozją - w czasie .Zadaniem układu smarowania silnika jest dostarczenie oleju silnikowego do współpracujących ze sobą części w celu zmniejszenia ich zużycia.. 1) Smarowanie - to zadanie oleju, który tworząc tzw.. Najważniejszym zadaniem układu smarowania jest zapewnienie stałej warstewki oleju między współpracującymi częściami silnika..

Warstwa ta, zwana filmem .Zadaniem układu smarowania.

Podziel się: e-mail Facebook twitter.. Układy centralnego smarowania są instalacjami dystrybucji i podawania środka smarnego w sposób ciągły do wszystkich objętych smarowaniem punktów, których liczba w zależności od typu układu może dochodzić nawet do 800.. Powszechnie używany jest układ z mokrą miską olejową, będącą zasobnikiem oleju smarującego silnik.. Zadaniem układu olejenia w silniku jest doprowadzenie oleju do wszystkich punktów wymagających smarowania oraz zapewnienie takiego ciśnienia tego oleju, które jest niezbędne do wytworzenia warstewki oddzielającej współpracujące części.Pytania do opracowania:1.. Układ smarowania samochodu można porównać do krwioobiegu człowieka, czyli układu naczyniowego rozprowadzającego krew poprzez serce (pompę), tętnice i żyły.Układ smarowania ma za zadanie zmniejszenie oporu tarcia, odprowadzanie ciepła wytworzonego podczas tarcia, oczyszczanie trących powierzchni i odprowadzanie zanieczyszczeń do filtra, zabezpieczenie powierzchni przed korozją, uszczelnienie współpracujących powierzchni.. Układ smarowania ma na celu zmniejszenie zużycia pracujących części.Co jest najważniejszą częścią układów smarowania?. Niewątpliwie najważniejszą częścią każdego układu smarowania jest jego sterownik, który pełni rolę swoistego "mózgu" całego systemu..

Z jakich elementów składa się układ smarowania?3.

Zwykle w samochodach stosowany jest pośredni układ chłodzenia tj. system w którymNajważniejszą częścią układu chłodzenia jest chłodnica, której zadanie polega na odprowadzaniu ciepła z cieczy wypływającej z silnika.. Duże luzy na łożyskach ślizgowych uniemożliwiają utrzymanie filmu olejowego, nawet przy najbardziej wydajnych pompach (a najczęściej w zużytych silnikach pompy oleju również są zużyte) co zwiększa tempo agonii silnika.. Termostat - zadania .Zastosowanie, budowa i działanie układów centralnego smarowania Układy dwuprzewodowe [3] są zalecane w głównej mierze do smarowania maszyn i urządzeń wysoko obciążonych, pracujących w trudnych warunkach, o dużej liczbie węzłów trących, znajdujących się często w dużych odległościach i wymagających intensywnego smarowania.. Scharakteryzuj krótko rod.Zobacz pracę na temat Budowa, rozwiązanie i zadania układu smarowania (olejenia).. Na stronie spis treści, plan pracy.. Środek smarny podawany jest do każdego punktu w ilości precyzyjne odmierzonej .Np.. firma Gacol oferuje układy smarowania znajdujące zastosowanie w urządzeniach wchodzących w skład linii technologicznych, przystosowanych do produkcji żywności (na etapie wytwarzania, napełniania oraz pakowania), maszynach rolniczych, pojazdach ciężkich oraz użytkowych, przeznaczonych do zadań specjalnych i narażonych na .Układ smarowania i chłodzenia.. Olej silnikowy ma dwa zadania: oddzielanie tzw. filmem olejowym powierzchni współpracujących elementów, aby się nie stykały (wówczas nie trą o siebie i nie zużywają), oraz odprowadzanie ciepła z miejsc, w których powstaje.Układy centralnego smarowania.. Odpowietrzanie układu chłodzenia - jak to zrobić?. Proces okresowej wymiany oleju silnikowego.. Oferujemy prace magisterskie, licencjackie, dyplomowe i inżynierskie jako gotowe wzory i przykładowe prace naukowe.Liczba kanałów olejowych w silniku BMW F 800 pokazuje, że budowa układu smarowania to wyższa szkoła jazdy.. Każdy silnik spalinowy wymaga wysokiej jakości układu smarowania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt