Opowiadanie o przyjaźni ani i diany

Pobierz

Przyjaźń z Dianą.. Erykator January 2019 | 0 Replies .Rozwiń wybrany punkt planu w formie podpunktów i napisz do niego opowiadanie 1.Pierwsze dni na Zielonym Wzgórzu.. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Czego się napijesz?Przekonaj się, czy przyjaźń Twoja oraz Twojego przyjaciela lub przyjaciółki jest podobna do przyjaźni Diany Barry i Ani Shirley!. Gdy dziewczynka podrosła pomagała w opiece nad ich czwórką dzieci.Stosunek Ani z Zielonego Wzgórza do przyjaciół (Diany, Gilberta, Maryli, pani Linde i Mateusza.). Mateusz był z niej dumny.Dopiero wypadek w domu Diany wszystko zmienił.. Kiedy państwo Barry wyszli wieczorem z domu, zostawiając młodsze dzieci pod opieką Diany, nagle jedna z jej sióstr, Minnie, nagle zachorowała na krup.. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. 6.Uratowanie chorej siostry Diany przez Anię.. Urodziła się w rodzinie nauczycielskiej.. Kłótnia Ani z Gilbertem.. - Dzień dobry.. Z biografii autorki wypisz podobieństwa do Ani.. Szukaj.. Nieudany podwieczorek Ani i Diany.. Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania, Minnie by już nie żyła.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.. Proszę o pomoc .1.. Wyjaśnienie pomyłki.. Użyj wszystkich znaków .Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie - rozprawka teza:zgadzam się ze stwierdzwniem, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie 1 argument przyjaciel nie opuści nas w trudnej sytuacji, np Ania z zielonego wzgórza ( może być inny przykład) 2 argument: na przyjaciela zawsze można liczyć, np w pustyni i w puszczy ( tu też może być coś innego) tylko nie przepisywać z ..

Napisz opowiadanie o przyjaźni człowieka i zwierzęcia.

W końcu nadszedł czas podwieczorku.. We wszystkich czynach widziała dobrą wolę innych.. Diana uważała ją za wspaniałą osobę i za swoją najlepszą przyjaciółkę od serca.. 2022-05-29 10:27:58 Czy matka balladyny powiedziała że powie chmurą 2022-05-24 19:12:29Losy Ani Shirley.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Ania i Diana od razu stają się przyjaciółkami.. 3.Fatalny podwieczorek Ani i Diany.. Diana nie wiedziała, co ma zrobić, więc przybiegła do Ani, a ta natychmiast udała się na Sosnowe Wzgórze.Dzięki pomocy Ani, Minnie przeżyła krup.. 5.Awantura w szkole.. Sierota nie znała zazdrości.. Ania między innymi farbuje włosy na zielono, upija swoją przyjaciółkę Dianę winem, które bierze za sok porzeczkowy, omal nie tonie w trakcie realizacji romantycznego przedstawienia.. Przyjaźń mieszkanki Zielonego Wzgórza z Dianą rozkwita.. Ania ma okazję wziąć udział w urodzinach dziewczynki oraz w koncercie klubu dyskusyjnego, podczas którego ostentacyjnie nie zwraca uwagi na Gilberta.. Przyjaźń z Dianą.. 9.Zielone włosy Ani .. Nieudany podwieczorek Ani i Diany.. 2011-01-03 00:04:00; .. Na podstawie wybranego utworu literackiego napisz opowiadanie o samotnej podróży, .. Macie inforamcje na temat przyjazni Ani z Dianą sorr za błędy Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?.

Mimo przeprosin oraz zapewnień o pomyłce, zakazała córce przyjaźni z Anią.

W oczach nauczycieli miała opinię zdolnej i rozsądnej uczennicy.. Maryla ostrzega ją, że pani Barry jest surowa, więc powinna powstrzymać swoją żywość.. Gdy dowiedziała się o tym panna Barry, przepraszała Anię za to, że zabroniła Dianie przyjaźnić się z taką wspaniałą dziewczyną.Jak Ania uzdrowiła siostrę Diany ?. 4.Oskarżenie Ani przez Marylę o kradzież broszki.. pięć zdań na temat wizyty u Diany .. 7.Tort z kroplami walerianowymi.. 8.Dec 7, 2021Ania bardzo ceniła sobie przyjaźń i dlatego miała grono wiernych przyjaciół.. Choroba siostry Diany i pomoc Ani.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Przed przybyciem na Zielone Wzgórze Ania Shirley nie miała łatwego życia.. - lektura ania z zielonego wzgórza.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.. Później zostaje bliską przyjaciółką swojej sąsiadki Diany i zaczyna uczęszczać do szkoły w Avonlea.. 2.Przyjaźń z Dianą Barry.. Po przypadkowym podaniu wina Dianie zamiast soku malinowego, matka Diany nie pozwala dziewczynom się widzieć, co jest bardzo denerwujące dla Ani.Powieść dotyczy przygód tytułowej bohaterki na Zielonym Wzgórzu.. ,,Ania z zielonego wzgórza" Napisz pięć zdań na temat wizyty u Diany .. ,,Ania z zielonego wzgórza" 1.. W trakcie akcji dorasta, zmienia się, jest coraz bardziej szczęśliwa, czuje się kochana, chciana.Na podstawie wybranego utworu literackiego napisz opowiadanie o samotnej podróży, która odmieniła życie bohatera..

... dalsze przygody Tima z opowieści wigilijnej-opowiadanie +10 pkt.

Diana serdecznie dziękowała Ani, Mateusz był z niej dumny.. jeden wypadek zadecydował o przyjaźni dziewczynek.gdy maryla szła na zebranie pozwoliła ani zaprosić dianę.gdy przyszedła diana ,ania zaproponowała jej soku.ania była za bardzo zdenerwowana żeby pić.diana wypiła aż 3 kubki i poczuła się źle.okazało się potem ,że to nie był sok ,lecz wino porzeczkowe.od tego czasu mama diany przestała pozwalać na …Jeden wypadek zadecydował o przyjaźni dziewczynek.Gdy Maryla szła na zebranie pozwoliła Ani zaprosić Dianę.Gdy przyszedła Diana ,Ania zaproponowała jej soku.Ania była za bardzo zdenerwowana żeby pić.Diana wypiła aż 3 kubki i poczuła się źle.Okazało się potem ,że to nie był sok ,lecz wino porzeczkowe.Od tego czasu mama Diany .Jest nim na pewno historia przyjaźni między Dianą i Anią Shirley.. Wyjaśnienie pomyłki.. napisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutro weronikakol200ow4cng October 2020 | 0 Replies .Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania Minnie by już nie żyła.. Jej rodzice zmarli na febrę, gdy Ania miała zaledwie trzy miesiące.. Odpowiedz.. Mała Minnie dusiła się, Ania podała jej krople ipekakuana..

Chce poczekać, żeby móc podzielić się tym z Dianą.Napisz o przyjaźni Ani i Diany/Gilberta z ''Ani z Zielonego Wzgórza''.

Proszę wejdź.. Kłótnia Ani z Gilbertem.. Usiądź przy stole, a ja zaraz przyniosę coś słodkiego.. Dzięki znajomości Ani na chorobach i uratowaniu siostry Diany ich przyjaźń mogła rozwijać się dalej.Jeden wypadek zadecydował o przyjaźni dziewczynek.Gdy Maryla szła na zebranie pozwoliła Ani zaprosić Dianę.Gdy przyszedła Diana ,Ania zaproponowała jej soku.Ania była za bardzo zdenerwowana żeby pić.Diana wypiła aż 3 kubki i poczuła się źle.Okazało się potem ,że to nie był sok ,lecz wino porzeczkowe.Od tego czasu mama Diany .Ania i Diana wreszcie dobiegły do domu państwa Barry.. Po paru minutach kryzys minął.. Młoda pani Barry zapukała do drzwi domu rodzeństwa Cuthbertów.. Diana serdecznie dziękowała Ani, Mateusz był z niej dumny.. Biznes i Finanse (36521) Dla .Przez cały dzień Ania wyobrażała sobie jak będzie fajnie, gdy przyjdzie Diana, usiądą przy stole i będą zachowywać się jak prawdziwe damy.. Użyj wszystkich znaków interpunkcyjnych .. Dla obu dziewczynek była ona czymś bardzo ważnym, dlatego tragedią był zakaz pani Barry (matki Diany) spotykania się dziewczynek, po pechowym podwieczorku u Ani.. Napisz opowiadanie o przyjaźni człowieka i zwierzęcia.. Question from @Erykator - Szkoła podstawowa - Polski.. Question from @Hiiro - Szkoła podstawowa - Polski.. Gdy dowiedziała się o tym panna Barry, przepraszała Anię za to, że zabroniła Dianie przyjaźnić się z taką wspaniałą dziewczyną.Pierwszy raz Ania ujrzała Dianę nad książką ,bo Diana bardzo lubiła czytać jak jej ojciec.Mama Diany kazała im iść do ogrodu.I Ania odwarzyła się zapytać czy będą mogły zostać przyjaciółkami.Diana zgodziła się,ale Ania nie zaprzestała na tym,łożyły przysięgę i od tego czasu zostały wiernymi przyjaciółkami myślę że pomogłamPrzed przybyciem do Avonlea Ania wymyśliła wyimaginowanych przyjaciół do zabawy.. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.Gniew mamy Diany był ogromny.. 2.Fragment dotyczący Dziejów Ani.. Wówczas zaopiekowała się nią biedna rodzina państwa Thomas.. Diana serdecznie dziękowała Ani.. 9.Przydatność 60% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Kiedy wracają na Zielone Wzgórze, Mateusz daje Ani czekoladę, którą dla niej kupił.. Czy rozwiążecie mi czytanie ze zrozumieniem .. 8.Działalność klubu powieściowego.. Kończy się rok szkolny, a z wizytą na Zielone Wzgórze przybywa pastor wraz z żoną.Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania Minnie by już nie żyła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt