Wypracowania z szatana z siódmej klasy

Pobierz

Zawiera nieodpowiednie treści?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Udostępnij.. Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Następne wideo.. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Może to dlatego, iż uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani na jego lekcje.. Poznaj charakterystykę bohatera powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej Klasy".. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Był dumny, że uczniowie najlepiej uczyli się z historii.Kornel Makuszyski pisarz, twórca, powieciopisarz, prozaik, literat, autor Szatana z siódmej klasy.. Po cz postacie i ich atrybuty, czyli cechy rozpoznawcze.szatan z siódmej klasy wypracowanie.. Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Historia skarbu, czyli "Szatan z siódmej klasy" Głównym bohaterem powieści K. Makuszyńskiego jest Adaś Cisowski, młody chłopak, wykazujący się talentem detektywistycznym.. Był krępej budowy ciała, silny.Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń ..

...Szatan z siódmej klasy - test.

Rzadko bywał w złym humorze.. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Napisz do nas.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Udostępnij.. <> Większość akcji toczy się we wsi Bejgoła, gdzie mieszkał brat profesora.Wypracowanie Na6.pl.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Skomentuj.. Był to człowiek na pozór nieporadny i zagubiony.Szatan z siódmej klasy - Czas i miejsce akcji.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.. Skomentuj.. Czas i miejsce akcji: lato 1937 roku, Warszawa i wieś Bejgoła pod Wilnem.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Czas i miejsce akcji Szatana z siódmej klasy Akcja powieści Kornela Makuszyńskiego rozpoczyna się w pierwszych dniach czerwca 1939 roku (dokładnie w czwartek, gdy Adaś Cisowski przyznaje się, że odkrył metodę, którą posługiwał się profesor Gąsowski podczas egzaminowania uczniów) i obejmuje około trzech miesięcy.Adam był 17-letnim synem lekarza, uczniem siódmej klasy gimnazjum..

",Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?

Zresetuj hasło Zarejestruj sie.Powieść "Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako "Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.. Czas fabuły sięga aż 1813 roku, bowiem Adam czyta "Rękopis Księdza Koszyczka" opisujący wydarzenia tamtych lat, z których wynika zagadka dworku w Bejgole.Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. Dodał: grecka kolega.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Logowanie.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają .Wiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę.. Utwór powstał w 1937 roku.. Tagi: MENU • Szatan z siódmej klasy • Kornel Makuszyński - biografiaProfesor Gąsowski - charakterystyka bohatera K. Makuszyńskiego, "Szatan z siódmej klasy" Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Pawła Gąsowskiego, jednego z bohaterów książki K. Makuszyńskiego zatytułowanej "Szatan z siódmej klasy"..

Zapraszamy do rozwiązywania testu!Szatan z siódmej klasy - Problematyka.

Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Quiz w Poczekalni.. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Odblokuj dostęp do 8162 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Czas i miejsce akcjiAdam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Motyw rodziny .Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. To bardzo ładna dziewczyna.. Jej smukła, sylwetka oraz niebanalna uroda pokreślona pięknymi fiołkowymi oczami i śmiejącymi się ustami niewątpliwie rzucała się w oczy.. Zawsze starał się być uśmiechnięty.. Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać "młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym.. Większość bohaterów młodzieżowych powieści Makuszyńskiego to postaci bystre, sprytne, doskonale radzące .Wanda Gąsowska jest jedyną córką Iwo oraz Ewy Gąsowskich i bratanicą profesora Gąsowskiego.. Adam miał 17 lat.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. "Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego..

Szatan z siódmej klasy Adam Cisowski Profesor Gsowski Wandzia 2.

przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. PATKA71928 4 lata temu.. Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Gatunkowo utwór uważany jest przede.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Agata_Froncz 3 lata temu.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Pojawia się on w domu państwa Gąsowskich na krótko przed rozpoczęciem akcji "Szatana z 7 klasy", by rozwikłać nietypową zagadkę zniknięcia drzwi.1 Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe 2 Kornel Makuszyński - biografia 3 Jak Adaś odgadł, które z jego rodzeństwa zjadło lody - opis.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mieszkał z rodzicami i czworgiem rodzeństwa w Warszawie.. Wyślij zgłoszenie .Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie .Czytaj wypracowanie na temat: "Charakterystyka Adasia".. anuluj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt