Sprawdzian wiadomości z kamieni na szaniec

Pobierz

Wojsko Polskie.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Autorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12.. Książka "Kamienie na szaniec" we wszystkich szczegółach została oparta na faktach, autor wszystkie zdarzenia dokładnie lokalizuje w czasie i w przestrzeni.-sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury .. Co się stało ze Stanisławem Bytnarem?. Nie udana akcja wysadzenia mostu pod Czarnocinem.Opis Warszawy wyłaniający się z "Kamieni na szaniec" Akcja powieści Aleksandra Kamińskiego: "Kamienie na szaniec" przenosi czytelnika w lata II wojny światowej, do okupowanej i zniszczonej działaniami wojennymi Warszawy.. Praca powinna zająć 3/4 miejsca.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Czy Twoim zdaniem bohaterowie książki Kamienie na szaniec mogą być autorytetami dla współczesnej młodzieży?. W przytoczonym fragmencie Kamieni na szaniec opisane zostały działania podjęte przez przyjaciół Rudego po jego aresztowaniu.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tu spotkali się z Kamińskim Tadeusz Zawadzki, Jan Bytnar, Aleksy Dawidowski, późniejsi bohaterowie "Kamieni na szaniec"..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Każdą akcję sabotaKamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. jak wiele wiesz o bohaterach polskiej konspiracji, upamiętnionych na łamach tej książki?Pierwsze wydanie Kamieni na szaniec Aleksander Kamiński ukończył w roku: a) 1943 b) 1945 c) 1949 d) 1955 Rozwiązanie - Alek zerwał pierwszą flagę niemiecką z: a) niebieskiej policji b) siedziby Gestapo c) Zachęty d) gmachu PKO Rozwiązanie - Kamienie na szaniec mają: a) dwa typy narracji .Autor m.in. "Kamieni na szaniec", utworu opartego na faktach.. Natomiast Rudego ta akcja miała ocalić no nie udało się ,ale podczas akcji Rudemu nic się nie stało ,więc nie była ona przyczyną śmierci ani wtedy nie umarł .. W tym okresie Warszawa była jedną z najbardziej zniszczonych stolic ówczesnej Europy.Plik KAMIENIE NA SZANIEC test z lektury gr.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.OPOP- Strona 5 z 18Zadanie 1.. 2 miesiące.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3..

Alek.Kamienie na szaniec?

11.Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy.. Co oznacza ten symbol?. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Zadanie 18PROPONOWANA ODPOWIEDŹ:Przykład: Tadeusz Zawadzki ps.. 2009-10-28 19:52:46; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20; Sprawdzian z "Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Rozdział Celestynów.. Polska Walcząca.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. (0-1) Oceń prawdziwość poniższych zdań.Zaznacz P, jeśli zdanie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest fałszywe.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Skorzystaj z poniższego słownictwa: Zacznę od sprawy / po pierwsze / po drugie / tyle o.. / z kolei .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3..

W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?

To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościTest z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Rozdział Dywersja.. Umarł w ten sam .Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" .. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. 2010-10-09 16:45:38; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?. Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.. Wiadomości: Montaż klimatyzacji - seria artykułów edukacyjnych;Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Główni bohaterowie utworu Kamińskiego to .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7. został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko..

Zośka bohater "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

Opis testu.. Rudy, Alek, Zośka.. Autor Aleksander Kamiński (Kamyk) - - autorytet i współtwórca Szarych Szeregów, komendant główny Organizacji Małego Sabotażu "Wawer", wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego w roku 1946, w roku 1949 usunięty przez komunistów z ZHP.Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jakie akcje dywersyjne pod dowództwem Zośki przeprowadzili bohaterowie Kamieni na Szaniec?. Rozwiąż test.. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. (podaj przynajmniej dwa dowody).. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Inne tryby testu.. 3 lata.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.1.. Odbicie transportu więźniów przewożonych z Majdanka.. Opowiada o rzeczywistych wydarzeniach z okresu drugiej wojny światowej (lata ), w których bierze udział grupa młodych przyjaciół, harcerzy, absolwentów warszawskiego Liceum im.Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .Test z "Kamienie Na Szaniec " .. Alek i Rudy nie umarli na akcji pod arsenałem jedynie u Alka była ona przyczyną śmierci ,ale umarł kilka dni potem.. W dodatku wodzem buków na samym początku był Zeus dopiero później rolę tą przejął Zośka.. 11.Pierwsze wydanie Kamieni na szaniec Aleksander Kaminski ukonczyl w roku: a) 1955 b) 1949 c) 1943 d) 1945 Rozwiazanie - Narzeczona Alka miala na imie: a) Kasia .Wiadomości wstępne W roku 1943 powstała opowieść Aleksandra Kamińskiego: "Kamienie na szaniec".. Autor przedstawił w niej wojenne losy grupy harcerzy, należących do 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, spośród których na plan pierwszy wysunął trójkę przyjaciół: Tadeusza Zawadzkiego "Zośkę", Aleksego Dawidowskiego "Alka" i Jana Bytnara "Rudego"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt