Pytania do wywiadu z bohaterem literackim

Pobierz

Jest nagrywany (za zgodą wypowiadającego się) lub zapisywany w trakcie rozmowy.Przygotuj się do przeprowadzenia wywiadu ze swoim ulubionym bohaterem literackim.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Wstawcie je w odpowiednim miejscu wywiadu w udostępnionym dokumencie.. Zamiast iść prosto do sklepu zainteresowały mnie rożne inne rzeczy jak na przykład pan z zepsutym samochodem, powinienem wtedy zaraz pójść do sklepu zamiast zajmować się zepsutym samochodem i zdenerwowanym .R: Zapraszam do wywiadu przeprowadzonego z jednym z bohaterów utworu A. Fredry pt. "Zemsta", z zabawnym Papkinem: R: Papkinie, czy mógłbyś się nam przedstawić?. Zapisz 3 różnego rodzaju pytania które mógłbyś mu zadać ?Podobnie przebiega przygotowanie do przeprowadzenia wywiadu z bohaterem literackim, z tą różnicą, że nie pytamy o zgodę i sami decydujemy o temacie, liczbie i rodzaju pytań.. a) Zbierz potrzebne informacje(imię,nazwisko,zawód,losy,a zwłaszcza: ciekawe doświadczenia,decyzje,wybory,trudne sytuacje,w jakich się znalazł,kontakty z innymi ludzmi,ich opinie o bohaterze).Wywiad z moim ulubionym bohaterem książki.. Ja jestem Józef Papkin, syn mego ojca Jana Papkina.. W wywiadzie nie musicie oczywiście o tym wszystkim pisać - ba, nawet nie powinniście, ale powtórka z biografii bohatera pozwoli Wam uniknąć błędów rzeczowych i pomoże wczuć się .wywiad z bohaterem literackim - napisał w Język polski: jestem tutaj po raz pierwszy i mam nadzieję , ze mi pomożecie..

10 pytań do wywiadu z wybranych bohaterem literackim.

Wschodząca gwiazda .. Wschodząca gwiazda.. Wtedy często wyobrażamy sobie, że ten czas moglibyśmy spędzić wraz z jednym z bohaterów naszych ulubionych książek.Nazywam się Damian Wysocki i jestem z czasopisma "Życie".. 1 Zobacz odpowiedź .Przed wymyśleniem wywiadu z bohaterem literackim koniecznie przypomnijcie sobie (lub nawet wypiszcie w punktach) jego losy, osobowość, cechy charakteru.. Wypracowanie powinno dowodzić że dobrze znasz lekturę.. Do wakacji zostało jeszcze dużo czasu, ale uczniowie już marzą, gdzie i jak będą spędzać dwa miesiące wolne od zajęć szkolnych.. Jana, Jana - Jan mu było.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Z konwencją wywiadu łączy "Zdążyć przed Panem Bogiem" łączy również nastawienie na rozmówcę i oddanie mu głosu.pracuje z przeczytanym tekstem literackim (1.1b) korzysta z informacji zawartych w haśle słownikowym (4.1) rozumie informacje zawarte w instrukcji (1.1c ) wykonuje polecenia zawarte w instrukcji (1.1c) redaguje pytania do wywiadu i poprawnie zapisuje rozmowę (2.2, 2.4) przeprowadza wywiad ; współdziała w zespole ; FORMY PRACY: Zbiorowa .Kwestionariusz wywiadu z nauczycielem służy do badania wpływu stosowanych metod nauczania w stosunku do uczniów..

Przeprowadź wywiad z Twoim ulubionym bohaterem literackim.

Udzielajcie odpowiedzi w 1 osobie l. pojedynczej lub mnogiej.. Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z .Najczęściej jednak na plan pierwszy wysuwa się postać rozmówcy, a czytelnik musi domyślać się, że jego wypowiedzi są jednocześnie odpowiedzią na padające ze strony narratorki pytania.. Tegoroczny egzamin ustny z polskiego .Z wywiadu z Jarosławem Kaczyński dowiedziałem się, co go najbardziej zbulwersowało.. Nie musisz bać .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Pomóżcie!. Pamiętam jeden z nich, kiedy mama mnie wysłała do spożywczego po zakupy.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Biznes i Finanse (35016) Biznes i Finanse (35016) Wszystkie (35016) Banki (7638) Bankowość Elektroniczna .Przeprowadzamy wywiad z bohaterem lub bohaterką lektury obowiązkowej .. Zredagujcie odpowiedzi na ułożone pytania w imieniu postaci literackiej.. W badaniu nauczycieli, kwestionariusz wywiadu może zawierać następujące pytania: Dane osobowe, w przypadku badania jawnego, Dane metryczkowe w przypadku ankiety anonimowej (płeć, staż pracy, wykształcenie, itp),zwroty przydatne do wywiadu: rozmowa, dialog, dyskurs, dyskusja, pytanie, odpowiedź, replika, riposta pytający, indagujący, przeprowadzający wywiad pytany, indagowany, udzielający wywiadu, rozmówca autoryzacja wywiadu - dobrym zwyczajem jest przed publikacją oddać wywiad do weryfikacji indagowanemu publikacja wywiadu Bibliografia:Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

same pytania bez odpowiedzi.

Wtedy często wyobrażamy sobie, że ten czas moglibyśmy spędzić wraz z jednym z bohaterów naszych ulubionych książek.Zredaguj pytania do wywiadu z ulubionym bohaterem literackim .. Czasami atakujemy, naszym zadaniem nie jest przecież stworzenie laurki.. i zakończenie (3-4 zdania).. P: Oczywiście!. 5 - Podręcznik do kształcenia literackiego, kulturowego i językowego - strona 150Młodzież gimnazjalną zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wywiad z bohaterem literackim.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przygotowywujesz się do wywiadu z bohaterem wiersza.. Wskaż wydarzenia z życia Mickiewicza, które wskazują na podobieństwa autora do jego bohaterów literackich - Odrabiamy.plredagujemy pytania do wywiadu z bohaterem lektury Ćwiczenie do lektury "Niesamowite przygody 10 skarpetek" - Wywiad z jedwabną skarpetką odpowiadamy na pytania w imieniu bohateraPostać literacka (porte parole, bohater literacki) - fikcyjna osoba ukazana w świecie przedstawionym dzieła literackiego.. Chciałbym przeprowadzić z Panem wywiad, o tym, co ostatnio wydarzyło się w … Rafi0z0 Rafi0z0 .. Lit do wywiadu z wybranym bohaterem literackim!. Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej który podczas spotkania nauczył cię czegoś ważnego..

Jak bohater wywiadu spędzał - Zadanie 3: Teraz polski !

To wszystko prowadziOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Może być tożsama z podmiotem mówiącym dzieła (liryka, narratorzy pamiętników itp.), ale najczęściej jest od niego różna (epika, dramat).Jest uwidoczniana w tekście przez opis - cech wyglądu i charakteru oraz działań, a także może wyrażać w .. Pytania .. Do wakacji zostało jeszcze dużo czasu, ale uczniowie już marzą, gdzie i jak będą spędzać dwa miesiące wolne od zajęć szkolnych.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Wyglądają one trochę podobnie do tych schematów, które rysowało się w zeszycie od biologii: tu jest ściana komórkowa, tu mitochondrium, tu chloroplast… Analogicznie postępuję nierzadko z moim bohaterem literackim: Najpierw szkicuję coś w rodzaju "głównej osi konstrukcyjnej" (powiedzmy, że szkicuję "jądro komórkowe").Zadaj pytanie Pytania.. odpowiedzi: 1. potrzebuje wywiadu z bohaterem literackim (poziom 1 klasa gimnazjum)wywiad z bohaterem literackim - napisał w Język polski: jestem tutaj po raz pierwszy i mam nadzieję , ze nie ostatni.mam pustke w glowie imnostwo spraw niezalatwionych a potrzebuje wywiadu z bohaterem literackim (poziom 3 klasa gimnazjum)ułóż wywiad z wybranym bohaterem literackim z którym chcielibyscie porozmawiac, zredagujcie pytania odwołujac sie do przezyc i charaktero wybranej postaci PROSZE O POMOC.. Otóż za przykład "obsceniczny" wskazał "bohatera opozycji", który "ze swoją partnerką chce wziąć ślub, ale on ma jeszcze partnera, a ona ma partnerki" .. Puśćcie wodze fantazji - to może być fantastyczna Niedziela, 31.05.2020 , Imieniny: Aniela, Petronela, KamilaMATURA USTNA JĘZYK POLSKI 2018: POTWIERDZONE TEMATY publikujemy dzień po dniu.. np. może być z harrym poterem albo ze stasiem z pustyni i w puszczy , obojętnie możecie podać swoje propozycje ;pPrzydatność 65% Z jakim bohaterem literackim chciałabym spędzić wakacje?. W tym roku matura ustna z polskiego odbywa się według pewnego klucza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt